Multi-Language Cafe
Multi-Language Cafe
Login
Register

Turkish Teachers - Ankara

Turkish Teachers in Ankara >

Eda Nur Aydın

Ankara

Country of origin: Turkey

Mother language: Turkish : Türkçe

Spoken languages: English

Course: Türkçe öğrenelim

"Very good", Montreal

About the teacher

2 yıllık yabancılara Türkçe Öğretmenliği tecrübesi,

Merhaba ,dostum! Türkçe öğrenmek , Türkçeni geliştirmek ve daha akıcı konuşmak istiyorsan senin için buradayım.Türkçe öğrenmeye yeni başlamış veya ilerletmek istiyorsan tek yapman gereken bana mesaj atmak.Birlikte eğlenerek Türkçe öğreneceğiz,Türkçenin dilbilgisine hakim olacağız ve konuşmamızı geliştireceğiz.Emin ol Türkçe zor değil ve bunu birlikte başarabilirz.Görüşmek üzere,iyi şanslar !


2 years experience teaching Turkish to foreigners,

Hey, buddy! If you want to learn Turkish , improve your Turkish and speak more fluently, I'm here for you.If you've just started learning Turkish or want to move forward, all you have to do is text me.We will learn Turkish by having fun together, master the grammar of Turkish and improve our speech.I assure you, Turkish is not difficult, and we can achieve this together.See you,good luck !


Qualifications

Yildirim Beyazit university, Law, Law faculty.


Experience

2 yıllık bir Türkçe öğretme geçmişim var.Dünyanın her yanından her yaşta insanla iletişim kurup derslerimizi gerçekleştiriyoruz.Online sistemden önce de resmi bir kurumda özel öğretmenlik yaparak Türkçe öğretmiştim.


Courses by this teacher:

Turkish: Türkçe öğrenelim