Teacher profile

Painting Teachers - Istanbul

Share this profile:

Mother language: Turkish

Spoken languages: English, Turkish

ABOUT THE TEACHER

Merhaba,

Ben Ezgi. Çocukluğumdan beri resim dersleri alıyorum. Mimar babamın resme olan büyük ilgisi ve kapsamlı bilgisi sayesinde her zaman evde bolca kalem ve boyayla büyüdüm. Lisede ve üniversitede Güzel Sanatlar okudum. Haziran 2016 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümünden mezun oldum.

Resim yapmayı öğrencilerime öğretirken genellikle onları sıkmamaya çalışarak, perspektif ve natürmort üzerine yoğunlaşarak başlıyorum. Sonrasında anatomi ve kompozisyon öğretiyorum. Son olarak da yağlıboya ve sanat akımlarından bahsetmeye başlıyorum. Bu noktada genelde onlara "tamam mı? devam mı?" diye sorup, bu işi hobi olarak yapmaya devam edeceklere farklı ve işi bir sonraki seviyeye taşımak isteyenlere de çok daha farklı bir tavırla işin inceliklerini anlatmaya devam ediyorum. Dünyadaki herkesin "gördüğünü çizmeyi" öğrenebileceğini düşünenlerdenim.

TEACHER EDUCATION

BA, Mimar Sinan Fine Arts University, Stage and Costume Design Department, 2009 June.

BA, Mimar Sinan Fine Arts University, Painting Department, 2016 June.

TEACHER EXPERIENCE

I've been teaching drawing to my friends when I was in High School. Afterwards I was a teacher for 6-12 aged kids with the sponsorship of Faber Castel. I had a bunch of private students, young and old.

Courses by this teacher:

Karakalem Desen